Zdjęcia i relacje z koncertów, wydarzeń i festiwali. I trochę streeta.

Strych Narodowy

Galeria na Strychu - Muzeum Narodowe - zdjęcia i prezentacja obiektu. Photos: Filip Głuch - www.fotofil.pl 2011Fotorelacja z oficjalnej prezentacji nowej przestrzeni dla sztuki współczesnej – Galerii Na Strychu, która mieści się – dosłownie – na poddaszu Muzeum Narodowego.

Były VIP-y i ich przemowy, gratulacje, ochy i achy.  Po części oficjalnej nastąpiła prezentacja świateł i obejścia, oraz tzw. poczęstunek 🙂

Pozostaje się cieszyć, że w tej klasycznej w formie  budowli, jaką jest wrocławskie Muzeum Narodowe, które w mojej świadomości zapisało się  konserwatywnymi ekspozycjami (kto nie pamięta podstawówkowych wypraw na mistrza Matejkę…?) znalazło się aż 3tyś metrów kwadratowych na coś, co na zachodzie zwie się „contemporary art”. Na Strychu we Wrocławiu ściany na razie świecą bielą i pustkami. Zobaczymy, czy wyrośnie nam z tego dolnośląska MoMa.One response

 1. …choć nie załapałem się na żadną fotkę w pięknej prezentacji Pana Filipa chciałbym się podzielić swoją napewno subiektywną opinią.Miałem ogromną satysfakcję bezpośredniego uczestnictwa w tym przedsięwzięciu jako kierownik budowy koordynator .Od samego początku tej inwestycji współpraca na linii Generalny Wykonawca – Inwestor była wg mnie wzorcowa.Niewątpliwe mankamenty projektowe,które zawsze na obiektach zabytkowych występują były na bieżąco rozwiązywane przy doskonałym wsparciu zespołu nadzoru inwestorskiego .
  W ten sposób zakładany przez Inwestora cykl realizacji skrócono z założonych 3 lat do 2-óćh lat.
  Nie zapomnijmy ,że całość prac prowadzono przy czynnym muzeum,gdzie dzieła sztuki znacznie przewyższały wartość ubezpieczenia budowy.Otwarty dach często był powodem moich koszmarnych snów.Szczególnie noc przed Wigilią 2009 r.,kiedy to pękł nowy zawór c.o. po odbiorze instalacji zostanie w mojej pamięci na zawsze.
  Postaram się opublikować swoją dokumentację fotograficzną z tej wspaniałej budowy.
  Myślę,że doskonała współpraca całego zespołu ludzi pracujących na tym obiekcie mogłaby być wzorem dla innych w naszej kochanej Ojczyźnie.Budowniczym polskich autostrad chciałbym zadedykować fotografię z „Abakanami”.
  Andrzej Doniec

  18 marca 2011 o 11:24

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s